
Griepvaccinatie 2026
13 oktober 2026De komende periode zullen de uitnodigingen voor de pneumokokkenprik per post of mail bezorgd worden bij onze patiënten die hiervoor in aanmerking komen.
Deze prik maakt de kans kleiner dat u ziek wordt door pneumokokken. U heeft minder kans op longontsteking. Deze prik biedt langdurige bescherming waardoor herhaling minder vaak of helemaal niet meer nodig is.
U komt hiervoor in aanmerking omdat u geboren bent in één van de volgende jaren: 1948, 1949, 1950, 1951, 1952 of 1966.
Op de voorkant vindt u in het kort informatie over de pneumokokkenprik.
Wanneer belt u met de praktijk?
- Als u ziek bent en/of koorts hebt. Het is beter om de pneumokokkenprik dan uit te stellen.
- Als u een ernstige allergische reactie heeft gehad op een prik.
- Als u een operatie heeft op de dag van de prik of binnen 2 dagen na de prik.
- Als u minder dan 1 jaar geleden een prik tegen pneumokokken heeft gekregen, bijvoorbeeld in het ziekenhuis.
- Als u chemotherapie krijgt of in de laatste 3 maanden heeft gehad.
- Als u niet kunt op de dag of tijd die hieronder staat.
Zijn er bijwerkingen?
- Uw arm kan na de prik gevoelig zijn en pijn doen. De prikplek kan rood en dik worden. Dit kan op de dag van de prik gebeuren, maar ook nog in de week erna.
- U kunt zich na de prik een paar dagen minder goed voelen, met spierpijn en koorts.
U krijgt de prik in uw bovenarm. Draag daarom kleding met een korte mouw!
U kunt de pneumokokkenprik halen op:
Datum: WOENSDAG 28 OKTOBER 2026
Indien u ook een uitnodiging heeft ontvangen voor de griepprik dan kunt u op het tijdstip van de griepprik ook de pneumokokkenprik krijgen.
Indien u geen uitnodiging voor de griepvaccinatie heeft ontvangen houd dan a.u.b. de volgende tijd aan:
Tijd: 15.30 – 18.00 uur
Plaats: DE HOEKSTEE
Mercatorweg 50, 3151 CJ Hoek van Holland
Voor meer informatie, lees de informatie op de achterkant van deze uitnodiging of via: www.thuisarts.nl/pneumokokken/ www.rivm.nl/pneumokokkenprik
Wilt u in het vervolg de griep-of pneumokokkenvaccinatie uitnodiging per mail ontvangen of helemaal niet meer ontvangen, dan kunt u dit hier kenbaar maken.


